Dispunde de cea mai recentă tehnologie în materie de ceasuri alimentate cu energie solară. Acest ceas Solis ediție limitată are celule fotovoltaice ascunse sub cadranul său elegant, verde intens – invizibile pentru ochi, dar nu și pentru soare.
Cureaua sa din piele vegană ușor de schimbat este făcută din G-Pomme C, o alternativă de piele de fabricație italiană, care este atât ecologică, cât și biodegradabilă. Folosește coaja de mere, printre alți compuși organici, pentru a imita aspectul, textura și durabilitatea pielii autentice. Acest Solis ediție limitată este cel mai durabil ceas pentru bărbați pe care l-am făcut vreodată.
O carcasă din oțel inoxidabil de calitate chirurgicală protejează mecanismul japonez fiabil cu cronograf Seiko Epson, iar sticla minerală care acoperă cadranul are un strat antireflex.
Pentru a vedea câtă energie are ceasul, pur și simplu ține apăsat butonul de la ora 4 timp de 2 secunde, iar subcadranul de jos va afișa această informație.
Cadranul prezintă un secundar al cronografului la ora 6, un minutar al cronografului la 9, un subcadran de 24 de ore la ora 12 și o fereastră pentru dată la ora 3.
Proiectat în Danemarca. Se livrează într-o cutie de depozitare originală.
ID: 25239